Blog

Ile zarabia tłumacz rosyjskiego?

Jakie jest wynagrodzenie tłumacza języka rosyjskiego w Polsce? Jest to pytanie, które zadaje wiele osób i nie zawsze łatwo na nie odpowiedzieć. Według PayScale.com, tłumacz rosyjski pracujący jako tłumacz wewnętrzny lub freelancer w biurze tłumaczeń z siedzibą w USA może zarobić wszędzie od $15-$30/h w niepełnym wymiarze godzin lub $37,000-$60,000 w pełnym wymiarze godzin.

Wynagrodzenie dla tłumaczy języka rosyjskiego uzależnione jest od lokalizacji, doświadczenia i branży.

Chociaż nie ma twardych i szybkich liczb, możemy dokonać pewnych uogólnień dotyczących wynagrodzenia tłumacza w oparciu o lokalizację i branżę.

Rosyjscy tłumacze zarabiają więcej w Stanach Zjednoczonych niż w Rosji. Średnia płaca dla rosyjskiego tłumacza w Stanach Zjednoczonych wynosi około 40 dolarów za godzinę, podczas gdy ta sama praca w Rosji kosztuje około 20-25 dolarów za godzinę.

Rodzaj wykonywanego tłumaczenia również ma znaczenie: biura tłumaczeń płacą niższe wynagrodzenia niż firmy zatrudniające własny personel tłumaczy (choć może to wynikać z tego, że oferują one mniej świadczeń). Oprócz lokalizacji i branży, ważnym czynnikiem jest doświadczenie – im więcej lat spędzisz tłumacząc język rosyjski na inny język (lub nawet pracując tylko jako tłumacz), tym większe masz szanse na wyższe wynagrodzenie.

Na jakim poziomie stoją zarobki tłumaczy w Polsce?

Średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi 1 000 zł miesięcznie. Niektórzy tłumacze rosyjscy zarabiają do 2 000 PLN miesięcznie. Średnia miesięczna płaca w Ameryce wynosi 3 764 USD, natomiast miesięczne wynagrodzenie tłumacza w USA waha się od 2 000 do 4 500 USD. Jak widać, polscy tłumacze zarabiają mniej niż ich amerykańscy odpowiednicy i około 50% mniej niż średnia płaca w Polsce dla innych zawodów.

Rosyjski tłumacz pracujący jako tłumacz wewnętrzny lub freelancer w agencji tłumaczeniowej z siedzibą w USA może zarobić od 15-30 USD / godzinę w niepełnym wymiarze godzin lub 37 000 USD – 60 000 USD w pełnym wymiarze godzin, zgodnie z PayScale.com.

Jak widać, stawki za tłumaczenia rosyjskie zależą od wielu czynników. Branża, w której pracujesz, to tylko jeden z nich. Lokalizacja, poziom doświadczenia i rodzaj pracy są również ważnymi czynnikami. Najlepiej jest uzyskać wyceny z kilku różnych agencji, zanim zdecydujesz się na jedną, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Podsumowanie

Średnie wynagrodzenie dla tłumaczy języka rosyjskiego w Polsce wynosi 13 000 zł miesięcznie. Oprócz tej kwoty można liczyć na dodatkowe bonusy i benefity, takie jak ubezpieczenie medyczne czy płatne dni urlopu.

Customer relations with
transparent communication ...

Business solutions can help you get there.